Soukromé půjčky

Soukromé půjčky jsou jedním z nejrizikovějších typů nebankovních půjček, jaké můžete na našem trhu získat, ale zároveň skýtají množství zajímavých výhod pro ty, kteří jsou si jistí v kramflecích. Soukromé půjčky – nazývané taky půjčky od soukromých investorů – jsou poskytovány vždy ze soukromých zdrojů firem či osob. Podnikatel například může nabízet takové půjčky, pokud potřebuje výhodně naložit s volnými financemi. Často je možné získat i velmi vysoké sumy, které jdou do milionů korun, ale půjčit si můžete i mnohem méně. Tento typ úvěrů je velmi blízký půjčkám na směnku a sdílí s nimi výhody i nevýhody. Podstatou soukromé půjčky je to, že za zapůjčený obnos vždy ručíte vlastním majetkem, nejčastěji je poskytovateli vyžadována zástava nemovitosti.

Výhody soukromé půjčky

Zajímá vás, co může nabídnout úvěr, kvůli kterému budete muset dát všanc střechu nad svou hlavou? Je to jednoduché. Vzhledem k tomu, že půjčka je takto zajištěna, nemají poskytovatelé potřebu prověřovat si žadatelovu schopnost splácet. Obvykle si vás neprověří žádným způsobem, nevyžadují potvrzení o pravidelném příjmu ze zaměstnání nebo podnikání ani o jeho výši, nezajímá je ani zápis v některém z rejstříků dlužníků, a díky tomu může tímto způsobem získat velké peníze opravdu skoro každý. Další výhodou je poměrně vysoká rychlost, což je umožněno právě chybějící prověrkou schopnosti splácet. Peníze poté můžete dostat ihned po podepsání smlouvy.

Rizika

Rizik a nevýhod spojených se soukromými půjčkami je víc než dost a je jen na vás rozhodnout se, zdali mohou, nebo nemohou, převážit poměrně zajímavé výhody. Hlavním rizikem a záporem plynoucím už ze samotné podstaty soukromé půjčky je nutnost zástavy majetku. Snadno se tak, při neschopnosti splácet, můžete stát obětí exekutorů. Další nevýhodou jsou velmi vysoké úroky a RPSN a v neposlední řadě nebezpečí, že narazíte na nepoctivého poskytovatele. Každopádně se vyhněte všem nabídkám, u kterých je vyžadován poplatek předem, obzvláště pokud budou vypadat až nápadně výhodně. Zvolte si pokud možno investora, kterého znáte osobně, nebo o kterém víte, že je prověřený. Splátky soukromé půjčky vždy plaťte včas, abyste se vyhnuli nepříjemným a vysokým sankcím.

Comments are closed.